Konstantin ‘Kosta’ Kotitsas

Konstantin 'Kosta' Kotitas

Konstantin 'Kosta' Kotitas

Race Engineer

Od roku 2013 spolupracuje s tímom ARC Bratislava aj jeden z najskúsenejších a najuznávanejších inžinierov v značkových seriáloch Porsche. 45-ročný Kosta pochádza z Grécka, no vlastní nemecký pas. Do Nemecka prišiel na konci 80. rokov a hneď začal v krajine svojich snov zháňať všetko o svojom najobľúbenejšom aute — Porsche 944 Turbo. Jeho vášeň dokonca zašla tak ďaleko, že keď si konečne prvú 994 mohol kúpiť, prestaval ju podľa svojich predstáv. “Vytiahli sme z motora až 520 koní. Ešte dnes mám tri takéto silné 944 v garáži.”

Fanúšik motoršportu a obdivovateľ pretekárskych áut štúdiom spaľovacích motorov na Univerzite v Braunschweigu povýšil svoju záľubu na povolanie. Stal sa z neho pravý pretekársky inžinier. Prvý úspech prišil už na výške: v študentskej formule, ktorú pomáhal postaviť, získali 3. miesto v majstrovstvách sveta.

Jeho kariéra sa však mohla uberať aj úplne iným smerom. Na technikcých univerzitách v Karlsruhe, Stuttgarte a Braunschweigu totiž študoval aj biotechnológie, špeciálne bioinformatiku a genetiku. Zaoberal sa biologickými databázami pre ľudský genóm. Našťastie, v jeho DNA je silno zakódovaný motoršport.

Svoj talent a výborný analytický potenciál preukázal ako pretekový inžinier v seriáloch Porsche (Supercup, Sportscup, Carrera Cup), WTCC, American GT3 Challenge či v rôznych 24-hodinovkách. Najväčšie úspechy aj vďaka jeho práci zaznamenal jeden z najuznávanejších jazdcov Porsche v súčasnosti, britský supertalent Sean Edwards (1986-2013).

Späť na Tím